Dvacáté čtvrté Info odpoledne v Praze

Publikováno 16.1. 2019

Téma: Indikace lázeňské léčby u pacientů s myelomem. Domácí posilovací techniky s využitím  therabandu  a uvolnění plosky nohy pomocí minirollerů.

Klubovým setkáním v Praze jsme uzavřeli další sérii informací projektu Musí myelom bolet, směřujících k posílení psychického a fyzického zdraví pacientů s myelomem.

I na tomto setkání zaznělo mnoho zajímavých doporučení, jedním z nich bylo, aby se lidé nebáli požádat fyzioterapeuta při individuální léčebné terapii o nácvik konkrétních cviků, které vám byly doporučeny. V mnohých lázních jsou v současné době v mnohých lázních pracují lékaři a fyzioterapeuti, kteří jsou ochotni zjistit si více informací a případně se doučit to, co neznají. V případě  myelomu to totiž nemusí být výjimka, spíše naopak, protože se jedná o vzácné onemocnění, se kterým se mnozí ve svém pracovním životě vůbec nesetkají.

Více informací najdete v Bulletinu-klubovém časopise z prosince 2018. V tištěné podobě je k dispozici na specializovaných ambulancích do okamžiku rozebrání, v elektronické podobě pouze pro členy Klubu.