Benefiční výstava – Řekni to květinou

Publikováno 26.5. 2016

Začátkem května (4. 5. 2016) uspořádal výtvarný spolek Pátečnice pro Klub pacientů mnohočetný myelom a Českou myelomovou skupinu, nadační fond třetí ročník benefiční výstavy obrazů, tentokrát s názvem: „Řekni to květinou“. Výstava proběhla v prostorách klubu Stará Pekárna v Brně, kde se sešlo mnoho vzácných hostů, milých přátel a podporovatelů všech tří spolků.  Vernisáž oficiálně zahájila MUDr. Andrea Křivanová, poděkovala všem přítomným za jejich trvalou podporu a zdůraznila, že výtěžek z prodaných obrazů je určen pro podporu pacientů s mnohočetným myelomem. Na její slova navázal prof. MUDr. Roman Hájek, CSc., předseda správní rady nadačního fondu. Také on poděkoval všem přítomným a podělil se s nimi o své přání, aby se tato akce stala tradicí a mohli jsme se setkávat každý rok. Za Klub pacientů mnohočetný myelom poděkovala Mgr. Alice Onderková, koordinátorka spolku a vyzvala hosty k pozornému prohlížení a výběru obrázků, protože se mezi ně vloudil i Dlouhý a Široký. Závěrem promluvila umělecká vedoucí výtvarného spolku Pátečnice – Mgr. Hana Linhartová a odhalila historii vzniku některých z vystavovaných obrázků a také novou vizi výtvarného spolku. Můžeme se tak už teď těšit na další cyklus vernisáže v příštím roce.

Potom následovalo překvapení, jedna z členek výtvarného spolku, paní Vlasta Nováková, se kromě malování a cvičení jógy také dlouhodobě věnuje tanci a jak je jejím zvykem, nevybrala si nic méně náročného, než je flamenco. Za doprovodu ohnivých tónů španělských kytar zatančila dva nádherné tance, při druhém ji doprovodila její kolegyně. A pak už všichni věnovali svou pozornost vystaveným obrazům, a že bylo z čeho vybírat. Ten večer totiž rozkvetly zdi Klubu Stará Pekárna vlčími máky, narcisy, primulemi, vistáriemi nebo hortenziemi. Byla zde také Svatební kytice nebo Květy ve vlasech či trilogie s názvem Růst, Rozkvět a Zralost. A pokud si chtěli někteří hosté obohatit šatník, mohli si zakoupit kravatu nebo šátek z přírodního hedvábí, malované přítomnými umělkyněmi. Ke zpříjemnění celého večera opět hrála kapela Údolní Reset, která se již stala neodmyslitelným účastníkem všech našich beneficí.

Klub pacientů mnohočetný myelom a Česká myelomová skupina, nadační fond, děkuje prostřednictvím svých členů všem, kteří si zakoupili některý z dvaceti prodaných obrazů.

Kytky z Jamajky, fandango a Luční kytice

Kytky z Jamajky, fandango a Luční kytice

Květ I, Květ II, Květ III

Květ I, Květ II, Květ III

Široký a Dlouhý

Široký a Dlouhý

Vlčí máky

Trilogie Růst, Rozkvět, Zralost a vlčí máky

Lekníny

Lekníny

Jpeg

Květy ve vlasech a tulipány